تهران _ اسلامشهر _ احمد آباد مستوفی _ خیابان امیرالمؤمنین
mahdigoleij2000@gmail.com
09120805792
تماس با ما

لوله پلى آميد

نام محصول 

لوله پلى آمید 

كاربرد

سيم كشى برق ساختمان و كشاورزى  

توضيحات بيشتر  

قابليت توليد در رنگ هاى مختلف

اين محصول نسوز نمى باشد 

قابليت توليد به ٢ روش شاخه هاى ٦ مترى و كلاف ١٠٠ مترى 

در دو نوع تك جداره و دو جداره 

سايز : ٢٠ الى ٤٠٠ 

معرفی پلی آمیدها و ویژگی های آن

پلی آمیدها خانواده ای پلیمری هستند که در دو دسته اصلی قرار می گیرند. دسته اول آنها بر پایه ماده اولیه دی آمین شکل می گیرند ودسته دوم آن از دو ماده اولیه دی آین و اسید دی کربن شکل می گیرد. این دو دسته اگرچه در یک خانواده قرار دارند اما تعداد اتم هایکربن آنها ، درجه کریستالیتی و همینطور فاصله بین زنجیره های مولکولی آنها با هم تفاوت زیادی دارد.

در پلی آمیدهای نوع اول که تعداد اتم های کربن آنها زوج است به دلیلی جاذبه اتمی بسیار زیاد بین اتم های کربن، کشش مکانیکى پليمر بسیار بالا است اما در نوع دوم چون تعداد اتم های کربن فرد است جاذبه بین مولکولی اتم ها کمتر است و در نتیجه پلیمرهای نرمبا قدرت ضربه پذیری بالایی ایجاد می شود. از این رو از پلی آمیدها برای ساخت محصولات مختلفی استفاده می شود که یکی از اینمحصولات لوله های برق هستند.

ویژگی های پلی آمیدها

از جمله ویژگی های بارز پلی آمیدها می توان به رنگ شیری آن اشاره کرد. این ماده به سادگی قابليت  رنگ پذیری دارد. پلی آمید ماده اى اشتعال پذیر است اما در دمای منفی 30 درجه و بالای 70 درجه سانتی گراد قابل استفاده هستند. انعطاف پذیری پلی آمیدها نوع دوم در کنار استحکام و سختی پلی آمیدهای نوع اول گستره کاربردی این ماده را افزایش داده است. از دیگر ویژگی های بارز آنها ميتوان به مقاومت بسیار زیاد آن در مقابل حلال ها و مواد نفتی، ضربه پذیری، مقاومت در برابر ساییدگی ، قابلیت انعطاف پذیری اشاره کرد. اما این ماده در کنار تمام ویژگی های خوبی که دارد بسیار گران است و در مقابل اسیدهای قوی هیچگونه مقاومتی ندارد.

کاربرد پلی آمید در صنعت

با توجه به ویژگی های نام برده شده برای این خانواده پلیمری می توان به وضوح کاربردهای زیاد آن را پیش بینی کرد. از این ماده درساخت انواع ورق، شیلنگ های قابل انعطاف، لوله های برق و آب، روکش های مقاوم کابل ها در برابر خورندگی، منگنه های برقی، قاب چراغ خودرو،  تانک و مخازن سوخت، واشر و فیلتر روغن، ساخت انواع کلاه ایمنی، طناب و برس، فلاش های دوربین، چرخ دنده  و لوازمبسیار پر کابرد دیگری، استفاده می شود. ویژگی های بارز پلی آمید باعث اهمیت آن در ساخت لوله های برق شده است.

لوله برق پلی آمید چیست

همانطور که گفته شد در ساخت لوله های برق نیز از پلی آمید استفاده می شود. این لوله ها به صورت شاخه ای، کلافی و همینطور دونوع خط دار و و بدون خطر و انواع دوجداره تولید و عرضه می شود. از جمله کاربرد ویژگی های بسیار مهم این نوع لوله برق می توان بهموارد زیر اشاره کرد:

  • از لوله های شاخه ای برای ساختن قطعات که نیاز به ویژگی های مکانیکی بالایی دارند استفاده می شود.
  • به عنوان روکش های بسیار خوبی برای کابل و مفتول ها به کار می رود
  • انعطاف پذیری آنها به همراه قابلیت ضربه پذیری کار با آن را آسان می کند.
  • لوله برق پلی آمید مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد
  • در هنگام خم شدن متوالی لوله بسیار مقاوم است و به ندرت ترک بر می دارد
  • مقاومت در برابر ترک خوردگی، وزن سبک از دیگر ویژگی های آن است.