تهران _ اسلامشهر _ احمد آباد مستوفی _ خیابان امیرالمؤمنین
mahdigoleij2000@gmail.com
09120805792
تماس با ما

سينى كابل


سيني كابل يا cable tray 

 در تأسيسات الكتريكي كاربرد دارد. از اين ابزار در جهت انتقال، محافظت، زيبايي و مرتب بودن كابل كشي‌هاي بسيار زياد و هچنين جهت نصب انواع مهتابي در زير آن‌ها در ساختمان‌ها استفاده مي‌شود. كابل‌ها بايد در تمام طول مسير از درون سيني كابل عبور كنند كه اين شامل حركت‌هاي عمودي نيز مي‌شود. سيني كابل ها بيشتر از فلز آهن با روكش گالوانيزه مورد مصرف قرار مي گيرند ولي از جنس استيل و آهن رنگ شده و حتي از جنس پلاستيك نيز ساخته مي شود.

از سيني كابل بيشتر در كارخانجات و مراكز صنعتي استفاده مي شود. در اين حالت از سيني هاي فلزي با لعاب گالوانيزه استفاده مي شود .به اين صورت كه پايه هاي كانال سيني مشبك به وسيله پيچ ومهره در داخل ديوار و روي ستون هاي سقف كارگاه نصب مي شود و كابل ها روي ان قرار مي گيرند سپس به تناسب هر دستگاه يك كابل از روي سيني به طرف پايين كشيده مي شود قابل ذكر است جهت گردش هوا در داخل سيني كابل و حفظ دماي مطلوب، سيني كابل ها پانچ مي شوند.

سيني هاي كابل بصورت مشبك و غير مشبك با رعايت استانداردهاي ملي و بين المللي طراحي و ساخته مي شوند، بطوريكه كمترين مقدار ضايعات ورق و بيشتربن استحكام تحمل بار و دوام كافي در شرايط مختلف آب و هوايي را دارا باشد.

مزاياي استفاده از سيني كابل 

در سيستم‌ها يا مكان‌هايي كه نياز به كابل‌كشي دارند، سيني كابل معمولا اولين و بهترين گزينه براي متخصصين برق است، چرا كه هم براي تحمل وزن كابل مناسب است و هم براي نظم دادن به آن‌ها. استفاده از سيني كابل در مقايسه با روش‌هاي قديمي سيم‌‌كشي، مزاياي بسياري دارد؛ هم مقرون به صرفه است، هم مطمئن و همچنين نصب آن بسيار سريع و آسان است.

همين طور سيني كابل براي برنامه‌ريزي پروژه‌هايي كه در طي زمان نياز‌هاي متغيري دارند، گزينه‌اي بسيار مناسب به شمار مي‌آيد. همانطور كه نياز‌هاي پروژه در طول زمان تغيير مي‌كند، مي‌توان كابل به سيني اضافه و يا كم كرد. مطمئنا خيلي آسان‌تر است كه كابل‌هاي جديد را داخل سيني كابل قرار داد، تا اينكه كل كابل‌هاي سيم‌كشي تو‌كار را از داخل لوله‌هاي تو-كار درآورده و با كابل‌هاي جديد جايگزين كرد.

مزيت ديگر سيني كابل 

سهولت در استفاده از آن‌هاست، و چون با اتصالات بسياري ساده به هم متصل مي‌شوند، نصب آن‌ها در محل اجراي پروژه بسياري آسان خواهد بود.

مشخصات و كاربردهاي سيني كابل 

  • غير قابل اشتعال بودن قطعات
  • ساخت و توليد مطابق با استاندارد هاي بين‌المللي و استاندارد اروپا
  • سيني كابل و نردبان كابل با ورق استيل مقاوم در برابر بخار هاي اسيدي و ساير مواد شيميايي
  • داراي لبه هاي صاف و عدم صدمه به كابل مي شود.
  • مقاوم در برابر ضربه
  • ايده‌آل براي مناطق آب و هوايي مرطوب
  • داراي عمر بسيار بالا
  • سايز هاي متنوع
  • تحمل وزن بالا مناسب براي استفاده در سيستمهاي تاسيسات برق مي باشد.

اندازه هاي مختلف سيني كابل 

جهت حفاظت از كابل هاي برق ، محاسبات و انتخاب بهترين مسير براي كابل كشي، تعميرات احتمالي ، دوام بيشتر كابل ها و... در سيستم هاي انتقال انرژي از تجهيزي نظير سيني كابل استفاده مي شود. اين تجهيز برحسب نياز از ورق هاي با ضخامت كمتر از 1ميليمتر، 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.5 ميلي متر و با طول استاندارد 2 و 3 متري ساخته مي شوند.سيني ها به طور معمول با عرض 50، 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و 800 ميليمتر و تا يك متر ساخته مي شود.ديواره كناري اين محصول به طور معمول داراي لبه هاي به ارتفاع 40 ، 50 ميليمتربراي افزايش مقاومت و تحمل بار مي باشند انتخاب دقيق و بهينه ابعاد ، تعداد خم هاي كناري ، ارتفاع لبه ها و ضخامت ورق مورد استفاده درجهت رسيدن به حداكثر كارايي و حداقل قيمت تمام شده ، بسيار مهم مي باشد. نوع پوشش سيني كابل نيز از موارد مهم انتخابي توسط مشتريان مي باشد كه بايد مورد محاسبه دقيق ميزان رطوبت منطقه قرارگيري واقع شود، در صورتي كه قرار است اين تجهيز در نقاط داراي رطوبت بالا نصب گردد ، مي بايست پوشش آن از نوع گالوانيزه گرم و در صورتي كه در نقاط داراي رطوبت معمولي و عدم در معرض بودن پاشش آب قرار مي گيرد ، از پوشش گالوانيزه سرد استفاده شود.