تهران _ اسلامشهر _ احمد آباد مستوفی _ خیابان امیرالمؤمنین
mahdigoleij2000@gmail.com
09120805792
تماس با ما

بوشن و براس برنجي

براس بوشن یکی از قطعاتی است که در صنعت برق بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از نوع برنجی این بوشن برای اتصال لوله های گالوانیزه فولادی برق به جعبه تقسیم و یا قوطی های کلید و پریز برق موجود در ساختمان ها، سوله ها و سایر محیط هایی که نیاز به لوله کشی فولادی برای سیستم تاسیسات برقی خود دارند، استفاده می شود.

بوشن برنجى

بوشن ها به عنوان یکی از تجهیزاتی به کار میروند، که وظیفه آن ها اتصال دو لوله فولادی و یا گالوانیزه است‌. این قطعه به صورت استوانه ای شکل بوده که از دو طرف رزوه می شود. بوشن ها در دو نوع فلزی ( گالوانیزه، برنجی) و نوع پی وی سی تولید می شوند.

کاربری بوشن ها به این شرح است که لوله ای به سر رزوه دار آن پیچ می شود سپس همین روند برای لوله دوم نیز اتفاق می افتد تا دو لوله به طور کامل به یکدیگر متصل شده و مسافت زیادی را پوشش دهند

براس بوشن

براس بوشن برنجی امروزه به کمک تاسیسات برقی آمده تا از سیم ها در برابر رطوبت و خوردگی حفاظت و حراست کند. به طور کلی می توان گفت زمانی که لوله های فولادی یا گالوانیزه به محل تقسیم و انشعابات درون ساختمان می رسند، باید کاملا به جعبه تقسیم و یا قوطی متصل باشند.

از آنجایی که قطر لوله های فولادی با قطر ورودی جعبه تقسیم ها و قوطی ها یکسان است، استفاده از چنین بوشن هایی لازم  وضروری به شمار می آید. در واقع این قطعه رزوه دار بوده و از درون جعبه تقسیم در لوله پیچ می شود.

به این ترتیب لوله فولادی به طور کامل به محل انشعاب متصل شده و سیم ها و کابل ها در معرض آسیب نخواهند بود. براس های بوشن انواع مختلفی داشته و در طول های کوتاه، متوسط و بلند تولید می شوند. در ساخت این بوشن ها از استاندارد های ISO و BS استفاده می شود.